آخرین اخبارکد مطلب: 24957
تاریخ انتشار: پ, 1397/04/14 - 23:18
یکی از مشکلات اساسی و دیرینه مردم اصلاندوز در حوزه بهداشت و درمان نبود سونوگرافی در این شهر است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،امروزه در بسیاری از جوامع، دولت ها توجه به سلامت را در اولویت کاری خود قرار داده اند و با اجرای طرح های مختف سعی در بالابردن نرخ امید به زندگی و کاهش هزینه های سرسام آور بهداشت و درمان می کنند.

در کشور ما نیز در چند سال گذشته توجه به وضعیت بهداشت و درمان و کاهش هزینه های درمانی در اولویت دولت ها قرار گرفته است که طرح تحول نظام سلامت نمونه ای از تلاش دولت برای ارتقاء سلامت جامعه به شمار می رود.

اما با وجود تلاش های دولت و وزارت بهداشت برای رفع مشکلات بهداشت و درمان کشور، اما همچنان نارضایتی مردم در برخی از بخش ها وجود دارد.

یکی از مشکلات اساسی و دیرینه مردم اصلاندوز در این حوزه نبود سونوگرافی در این بخش است؛ مشکلی که همچنان حل نشده است و نارضایتی مردم را به همراه دارد.

از طرفی نبود سونوگرافی در بخش 33 هزار نفری اصلاندوز، بسیاری از مردم را به سمت شهرستان پارس آباد و دیگر شهرهای استان اردبیل کشانده، اما کمبود این خدمت در اصلاندوز علاوه بر خطرات تردد در جاده ها،مشکل بزرگ دیگری را به نام دریافت نوبت در مطب ها به وجود آورده است.برخی از بیماران منطقه به دلیل مسیر طولانی شهرستانهای همجوار با ازدحام جمعیت روبرو می شوند و بخاطر همین نمی توانند نوبت بگیرند و یا برای گرفتن نوبت سونوگرافی به صورت تلفنی، زمان محدودی در نظر گرفته می شود.

اکنون که نبود سونوگرافی و سایر آزمایشگاههای مجهز و کلینیک رادیولوژی در شهر اصلاندوز به معضلی تبدیل شده است؛ بهتر است مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برای تجهیز این بخش های مهم پزشکی اقدام کرده و با گرفتن اعتبارات از وزارت بهداشت در جهت رفع این مشکل اقدام کنند؛ اگر هم اعتباری در این زمینه وجود ندارد پای خیرین را برای حل این مشکل به این اقدام خیرخواهانه باز کنند و در جهت رفع مشکلات این حوزه شتاب بیشتری به خرج دهند.

امیدواریم هر چه سریعتر شاهد راه اندازی درمان بستر اصلاندوز باشیم تا این امکانات مهم پزشکی در شهر اصلاندوز مستقر شوند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر