آخرین اخبارکد مطلب: 24135
تاریخ انتشار: پ, 1395/10/23 - 13:42
تامین آب شرب بخش موران از توابع شهرستان گرمی مغان یکی از بزرگترین خواسته‌های به حق اهالی است که در سال‌های اخیر توجهی به آن نشده است.

به گزارش ارس تبار به نقل از فارس، با پایان سال و آغاز هوای گرم، صدای العطش اهالی بخش موران تا آسمان‌ها بالا خواهد رفت، اما مسؤولان این صداها را نمی‌شنوند.

یکی از اهالی بخش موران با بیان اینکه اجرای عملیات آبرسانی به موران لاک پشتی است، به خبرنگار فارس در اربیل گفت: اگر به جای صرف هزینه‌های هنگفت و انتقال آب از دریاچه گیلارلو به بخش موران، نسبت به احداث یک سد در رودهای زلال و پرآب موران می‌کردند، اکنون اهالی مشکلی نداشتند.

معنوی یادآور شد: بی‌شک تأمین آب مرزداران غیور که روز به روز آمار مهاجرت آنها بیشتر می‌شود، بسیار مهمتر از آغاز و اجرای پروژه‌های متعدد و اضافی در مرکز استان است که اعتبارات هنگفتی نیز برای آنها هزینه می‌شود.

برای اطلاع از وضعیت نهایی عملیات آبرسانی به بخش مرزی موران خبرنگار خبرگزاری فارس در مغان به سراغ بخشدار موران رفت.

عبدالله اصلان‌زاده در این زمینه گفت: عملیات آبرسانی به مجتمع آبرسانی شهید بالازاده قادر است آب شرب همه 63 روستای بخش موران و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی را تحت پوشش قرار دهد.

وی با بیان اینکه طول خط انتقال این مجتمع 19 کیلومتر است، تصریح کرد: تنها 2 کیلومتر از این پروژه به همراه احداث ساختمان‌های پمپاژ انجام شده و در کل 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بخشدار موران عنوان کرد: اهالی تعداد زیادی از روستاهای بخش موران همه سال از اواسط بهار تا پایان تابستان با مشکل شدید کم آبی مواجه است و ضروری است آب و فاضلاب روستایی استان به عنوان متولی این طرح، نسبت به شتاب‌دهی پروژه اقدام کند.

کلنگ احداث مجتمع آبرسانی شهید بالازاده مرداد ماه 92 به زمین زده شد که به علت کمبود اعتبارات با سرعت اندک و در حالت رکود قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بخش موران با 63 روستا در نوار مرزی بین ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارد.

گزارش از: علی قاسمیان

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر