آخرین اخبارکد مطلب: 24078
تاریخ انتشار: ج, 1395/10/17 - 21:47
احداث پارک ساحلی در تالاب سدمیل مغان که از ظرفیت‌های مغفول شهر اصلاندوز است یک ضرورت محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،تالاب سدمیل مغان،رودخانه ارس،تپه تاریخی نادرشاه افشار و دیگر آثار شهر اصلاندوز ظرفیت‌هایی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری است که اختصاص اعتبار برای توسعه و نگهداری آنها از موضوعاتی هستند که باید به جد دنبال شوند.

احداث پارک ساحلی در تالاب سدمیل مغان که از ظرفیت‌های مغفول شهر اصلاندوز است یک ضرورت محسوب می‌شود.

عبور رودخانه ارس از جوار شهر مرزی اصلاندوز مغان ظرفیت‌های فراوانی برای این شهر ایجاد کرده است به همین دلیل ما نیز باید از این پتانسیل خدادادی بهره ببریم.

 

احداث یک پارک ساحلی، تأثیرات بسیار مثبتی بر روی نوع زندگی شهروندان این شهر بر جای می‌گذارد و پس از احداث این تفرجگاه ساحلی خانواده‌های اصلاندوزی و همچنین میهمانان و گردشگران می‌توانند اوقات خوشی در کنار خانواده خود در فضایی سالم و خانوادگی سپری کنند.

یکی از گردشگران در حاشیه تالاب در این باره به خبرنگار ارس تبار گفت:اکنون که ما نیاز به یک گردش و تفریح داریم جایی که بتوان در آنجا اوقات خود را با شادی و سرور سپری کرد در شهر اصلاندوز وجود ندارد. اما این تالاب یک پتانسیل مفید برای صنعت گردشگری و توریسم هست که باید مسئولان فکری برای آن داشته باشند.

 

گردشگر دیگری نیز گفت:جایی برای نشستن در حاشیه تالاب وجود ندارد بناچار باید در داخل خودرو بنشینیم یا ایستاده نظاره گر زیباییهای طبیعت تالاب و پرندگان مهاجر باشیم.

برای ایجاد تفرجگاه ساحلی در ساحل تالاب سدمیل مغان که امروزه میزبان گونه های مختلف پرندگان مهاجر از کشورهای اروپایی است بیش از 150 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته اما هنوز اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

 

اکبر صمدی فرماندار پارس آباد تیرماه امسال طی بازدیدی که از حاشیه دریاچه سدمیل مغان برای ایجاد تفجرگاه ساحلی داشته بود گفت:حاشیه دریاچه میل مغان همیشه میزبان صدها مسافر و گردشگر است و می تواند به یک مکان توریستی و گردشگری در اصلاندوز و مغان تبدیل شود که پس از رفع موانع از سوی ادارات ذی ربط ایجاد یک تفرجگاه ساحلی در این منطقه لازم است.

باید این ظرفیت‌ها در راستای شکوفایی و معرفی آثار تاریخی، طبیعی و گردشگری مورد توجه قرار گیرند تا شاهد معرفی تاریخ و تمدن این سرزمین به کشور و جهان باشیم.
 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

از شهردار محترم وفعال شهرمان تقاضاداریم ازمسیر انحرافی داخل پارک معلم یک جاده داوزده متری تا کناررودخانه دره رود باهمکاری کشاورزان وصاحبان زمین ایجادومسیر گشایی نماید تا خانواده ها بتوانند پیاده رویی واز جاذبه های کنار رود ومنظره های خدادادی آن بهره مند شوند.این اقدام می تواند تحول چشمگیر وسلامتی وایجاد روحیه وشادابی به همشهریان به ارمغان بیاورد.این مسیر تنها مسیرغیر ترانزیتی است که هرروز امکان ترددصدها نفررابصورت پیاده رویی ویاامکان دوچرخه سواری رامی شود درانجا شاهد وناظر بود.

احسن صد احسن به این پیشنهادوالله بهتر ازاین فکر بکر واساسی برای شهر زیبای ساحلی اصلاندوز.این پروژه باید سریعاعملی شود.من هم به نوبه خوددست کشاورزان وصاحبان زمین را می بوسم ورضایت آنان راکسب می کنم .شاید هم به حول وقوه الهی نیاز به این کارنباشدمردمان شهرمان بسیار بافرهنگ وبزرگوار هستند.وبه کار فرهنگی وتفریحی علاقه مند هستند.برادربزگوارپشنهاددهنده من ازشماتقدیر وتشکر می کنم .

واقعا" یک فکر بکری است تبارک الله به کسی که اینچنین پیشهاد راداده اگر اصلاندوز یک استخر کوچک هم داشت متوانستیم با افتخار بگوییم که درشهر اصلاندوز زندگی میکنیم.
ارسال نظر