آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 24030
تاریخ انتشار: ي, 1395/10/12 - 07:50
دادستان اردبيل گفت: برای مدیرعامل فعلی و معاون وی یک فقره حکم صادر شده و به دو ماه انفصال از خدمت منصوب شده‌اند و این حکم در مرحله عدم قطعیت است.

به گزارش ارس تبار،ناصر عتباتی شامگاه شنبه در جلسه هم‌اندیشی رسانه‌ها با مسئولان استان اردبیل تصریح کرد: در پی مطرح شدن برخی تخلفات برخی نوشته‌اند مافیای قدرت در استان وجود دارد که انتظار ما از رسانه‌ها طرح موضوعات به صورت قانونی است.

وی با تأکید به اینکه خود بنده هیچ وابستگی به فرد یا گروه سیاسی خاصی ندارم، اضافه کرد: در برخی مواقع مطالب غیرواقع در رسانه‌ها مطرح می‌شود که انتظار داریم رسانه‌ها به تعهدات کاری توجه داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل متذکر شد: خود بنده فردی رسانه‌ای هستم و بارها نتایج پرونده‌ها از خبرگزاری‌ها انعکاس می‌یابد اما انتظار داریم که موضوعات با بررسی دقیق و صحیح مطرح شود.

عتباتی با اشاره به اینکه در برخی مواقع در برخورد رسانه‌ها با مدیران و شکایات طرح شده مواردی دور از اخلاق مطرح می‌شود، اضافه کرد: در برخی مواقع متأسفانه رسانه رفتار نامناسب داشته و لازم است مطابق قانون برخورد شود.

وی به برخی گمانه‌زنی‌های گسترده و طرح آن با هدف رقابت‌های سیاسی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضا به همان میزان که با اراذل‌واوباش و یا مواد مخدر و مشروبات الکلی برخورد دارد در موضوع تخلفات دستگاه‌های اجرایی نیز بدون مماشات برخورد می‌کند.

بازداشت مدیرعامل کشت و صنعت

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با ذکر مثالی به پرونده‌های تخلفات مالی کشت و صنعت مغان اشاره کرد و گفت: برای مدیرعامل فعلی و معاون وی یک فقره حکم صادر شده و به دو ماه انفصال از خدمت منصوب شده‌اند و این حکم در مرحله عدم قطعیت است.

وی افزود: در مورد دو پرونده اختلاس مالی نیز دلایل و مدارک کافی طرح شده و قرار بازداشت صادر و سپس با وثیقه دولتی آزاد شده است.

به گفته عتباتی مدیران عامل سابق و فعلی کشت و صنعت به دلیل تخلفات مالی بازداشت شدند و هر چند کشت و صنعت مغان می‌توانست مصداق بارز اقتصاد مقاومتی باشد اما از بابت ضعف مدیریت، عدم استفاده از نیروهای متخصص و حیف‌ومیل مالی خود ما انتقاد داریم.

وی با اشاره به بررسی پرونده در دادسرای مرکز استان اضافه کرد: در خصوص پرونده بی‌انضباطی مالی نیز که جنبه کیفری داشته منجر به صدور کیفر خواست شده است.

عتباتی به پرونده‌های کیفری برخی مدیران نیز اشاره کرد که حکم قطعی برای آن صادر شده است و متذکر شد: سال ۹۵ چند مدیر تحت تعقیب کیفری قرار گرفته‌اند.

منبع: خبرگزاري مهر

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر