آخرین اخبارکد مطلب: 23977
تاریخ انتشار: د, 1395/10/06 - 12:33
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد
تعیین حداقل حقوق بازنشستگان در سال 96
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از ترمیم حقوق بازنشستگان در سال آینده خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد بطوری که هیچ بازنشسته ای حقوق کمتر از یک میلیون تومان نخواهد داشت.

به گزارش ارس تبار به نقل از خبرگزاری فارس، محمود اسلامیان در حاشیه  اولین همایش تخصصی امنیت غذا، سلامت و توسعه گفت: یکی از گلایه ها و ناراحتی های بازنشستگان تبعیض حقوقی آنها است.

وی با اشاره به اجرای پلکانی افزایش حقوق بازنشستگان گفت: به این منظور امسال 700 میلیارد تومان اضافه بر بودجه دریافت کردیم و کف حقوق بازنشستگان را از 750 هزار تومان به 900 هزار تومان رساندیم.

اسلامیان از افزایش حقوق بازنشستگان از 12 تا 20 درصد به صورت پلکانی خبر داد گفت: برای سال آینده نیز 1000 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حدود 25 درصد کل بازنشستگان ما حداقلی بگیر هستند و با برنامه‌ریزی صورت گرفته کف حقوق آنها به یک میلیون و 50 هزارتومان خواهد رسید و می‌توان گفت سال آینده دیگر حقوق زیر یک میلیون تومان در جمعیت بازنشستگان کشوری نخواهیم داشت.

 

اسلامیان همچنین با اشاره به واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان گفت: این طرح از ابتدای دی ماه آغاز ‌شده و تا کنون 25 هزار بازنشسته در طرح ثبت نام کرده اند و استقبال تا کنون خوب بوده است.

 

وی ادامه داد: هدف ما مشارکت بازنشستگان در پروژه‌های اقتصادی است و در اولین گام 12 درصد سهام بیمه ملت به 100 هزار بازنشسته واگذار می‌شود و مبلغ آن که حدود 750 هزار تومان است از طریق وام قرض الحسنه از حقوقشان کسر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر