آخرین اخبارکد مطلب: 23148
تاریخ انتشار: ج, 1395/07/02 - 14:32
امام جمعه موقت اصلاندوز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:هفته دفاع مقدس نماد ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،"حجت الاسلام آشنایی" در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز،با تبریک گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:هشت سال دفاع مقدس به همه جهانیان نشان داد که مردم ایران متحد و منسجم در برابر انواع تهدیدها و توطئه‌های دشمنان ایستاده‌اند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی اضافه کرد:باید قدر امنیت و عزت کنونی ایران اسلامی را بدانیم و با تقویت پایه‌های وحدت و انسجام در جامعه به مقابله با توطئه‌های دشمنان بپردازیم.

امام جمعه موقت اصلاندوز افزود:تلاش های نیروهای نظامی و انتظامی در برقراری امنیت و آرامش در داخل کشور و در مرزها ستودنی است و همه مردم ایران باید شکرگذار این امنیت باشند.

حجت الاسلام آشنایی همچنین به دیدار فرماندهان سپاه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:معظم له،سپاه را «سنگر مستحکم انقلاب» و «عنصر شاخص دفاع از امنیت داخلی و خارجی و هویت برجسته و ممتاز و مورد نیاز برای پیشرفت کشور و حرکت به‌سوی آرمان‌ها» دانستند.

وی حضور سپاه در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی، ستودنی و قابل تقدير دانست و گفت:از زمان شكل گيری سپاه پاسداران تاكنون خدمات مفيد و ارزنده ای از نظر مادی و معنوی از سوی اين نهاد برای مردم و نظام ارايه شده است.

خطیب جمعه اصلاندوز افزود: سپاه پاسداران در عرصه دفاع مقدس با توجه به در اختيار داشتن نيروهاي مردمی به ويژه در قالب "بسيج"توانست نقش ويژه‌ای را به عهده بگيرد.

حجت الاسلام آشنایی در خطبه اول نماز جمعه اصلاندوز گفت:تجمل گرایی به معنای اسراف و تبذیر،چشم و هم چشمی عمل کردن و ریخت و پاش های بی جا،اثرات نامطلوب روانی فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در اسلام به مسلمانان تاکید شده است که از اسراف دوری کنند افزود:یک سری توقعات و تشریفات که در بین خانواده ها وجود دارد عاملی برای بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان شده است.

امام جمعه موقت اصلاندوز با تاکید بر اینکه باید ازدواج آسان در کشور گسترش یابد، گفت: ازدواج آسان و مهریه مناسب برای جوانان در جامعه ضروری است و در آیات قرانی نیز بسیار بر امر ازدواج و پرهیز از اسراف و تجمل گرایی تاکید شده است.

حجت الاسلام آشنایی در پایان با اشاره به بازگشایی مدارس و تبریک این روز به دانش آموزان و معلمان، اول مهر را روز مهرورزی و آغاز بهار روح بخش تعلیم و تربیت دانست و گفت:آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین نهادهای متولی جامعه و مسئول تربیت دانش‌آموزان است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر