آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 20725
تاریخ انتشار: پ, 1394/11/08 - 16:05
همچنان تدابیر امنیتی در نارداران ادامه دارد و نیروهای پلیس مانع از ورود شهروندان خارج از نارداران به این منطقه جهت زبارت حرم مطهر رحیمه خاتون از خواهران امام رضا (ع) و همچنین گزاردن نماز توسط اهالی نارداران در مساجد این منطقه می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارس تبار به نقل از مشرق - دور جدید بازداشت فعالان اسلامی در جمهوری آذربایجان که از پنجم آذر ماه با یورش نیروهای امنیتی این کشور به مجلس عزاداری حسینی در نارداران و شهادت پنج تن از شیعیان آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.
 
به گزارش پایگاه خبری اسلام-آذری جمهوری آذربایجان، حاج انقلاب احدلی معاون سابق حزب اسلام در شهرستان سالیان بازداشت شد.

هنوز اتهامی که به انقلاب احدلی زده شده است، مشخص نیست، اما مواضع وی در سالهای اخیر در انتقاد از ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه جمهوری آذربایجان و همچنین محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، باعث ناخرسندی محافل لائیک از وی شده است.

حجت الاسلام طالع باقرزاده رئیس جنبش اتحاد مسلمانان که به شیخ نمر آذربایجان معروف است، حاج نوح بالا رحیم اف، حاج ذوالفقار میکاییل زاده، حاج المان آقایوف، حاج وقار اسکندروف،  محمدعلی آخوندزاده،  حاج الچین قاسم اف، فرهاد میرزا، علی نور، حاج ابوالفضل بنیادوف از جمله فعالان اسلامی و روحانیون سرشناس در جمهوری آذربایجان هستند که طی دو ماه اخیر بازداشت و به اتهامات واهی نظیر در اختیار داشتن مواد مخدر و سلاح متهم شده اند.

نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان همچنین با بازداشت و سپس حبس خانگی کربلایی ناطق کریم اف رئیس شورای ریش سفیدان نارداران و تنها سخنگوی مردم این منطقه،تلاش کردند خفقان خبری درباره ادامه فشارها بر مردم نارداران حاکم بکنند.

این در شرایطی است که همچنان تدابیر امنیتی در نارداران ادامه دارد و نیروهای پلیس مانع از ورود شهروندان خارج از نارداران به این منطقه جهت زبارت حرم مطهر رحیمه خاتون از خواهران امام رضا (ع) و همچنین گزاردن نماز توسط اهالی نارداران در مساجد این منطقه می شوند.

در همین حال، به موازات تلاش برای تضعیف اسلامگرایان، حضور هیات های صهیونیستی در باکو افزایش یافته است.

در این راستا خاخام آبراهام کوپر، معاون مرکز صهيونيستي سيمون ويزنتال آمريکا  که در راس هیاتی به باکو سفر کرده است، در ديدارهای جداگانه با مبارز قربانلی، رییس کمیته دولتی امور دینی و الله شکور پاشازاده، رييس اداره مسلمانان قفقاز  بر حمایت کامل  از سیاست باکو در حوزه دین و چندفرهنگ گرایی تاکید کرد.

 همچنین مراسم يادبود دروغ تاریخی که به «هولوکاست» معروف است، در باکو با حضور معاون مرکز صهيونيستي سيمون ويزنتال آمريکا برگزار شد.

به موازات این تحرکات ، یونس اوغوز، نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان و مدیر خبرگزاری ضدایرانی اولایلار و یکی از بستگان علی حسن اف، دستیار ارشد الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان طی مقاله ای در خبرگزاری ترند تحت عنوان «ژئوسیاست آذربایجان» به صراحت نوشت: ایران با لغو تحریم هایش تلاش خواهد کرد به یک نیروی اصلی در منطقه تبدیل شود، اما  جمهوری آذربایجان  به عنوان قدرت اصلی در منطقه قفقاز این اجازه را به ایران نمی دهد!

بر اساس این گزارش 85 درصد از جمعیت نه میلیون و پانصد هزار نفری جمهوری آذربایجان را شیعیان تشکیل می دهند .

انتهای پیام/

« خبرنگار افتخاری ما باشید»

 

ارسال نظر