آخرین اخبارکد مطلب: 10401
تاریخ انتشار: ج, 1392/12/09 - 14:48
ارس تبار:امام جمعه اصلاندوز گفت:شاه کلیداقتصاد مقاومتی تکیه بر توانمندی‌های داخلی و تلاش برای رسیدن به خود اتکایی واقعی است.

به گزارش خبرنگار  ارس تبار ،حجت الاسلام والمسلمین "عظیم اسدزاده" در خطبه های این هفته شهر اصلاندوز به ابلاغ سیاسیت های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:ازسبک و سیاق متن سیاستهای اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اینطور استباط می شود که تنها نسخه نجات بخش کشور به ویژه در حوزه های اقتصادی همین سند فرادستی است که پس از کارشناسی گسترده و دقیق جمع بندی صاحبنظران در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد تایید و جهت تحقق به مجاری مربوطه به ویژه دولت و مجلس ابلاغ شد.

 

وی شاه کلید اقتصاد مقاومتی را تکیه کردن به خود دانست و اظهار کرد:رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی به موقع از ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری استقبال کرده و باتمهیدات امید بخشی زمینه های کاربردی خوبی را تدارک دیدندکه امید می رود در مقام عمل و اقدام نیز گامهای موثر و کار آمدی برداشته شود.

 

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک راهبرد کلان و اساسی است که صرفا با پشتوانه داشته ها و سرمایه های داخلی آینده کشور را تضمین می کند گفت:در این خصوص سه راهبرد و اساسی قابل توجه و ضرورت است 1-ظرفیت و پتانسیل داخلی چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی 2-طبق منویات مقام معظم رهبری 3-مخاطرات و تهدیدات ناشی از تحولات بین المللی .

 

اسدزاده همچنین اقتصاد مقاومتی را اقتصادی بومی ،علمی و برآمده از اقتصاد اسلامی که دارای مختصات و ویژگی های منحصر به فرد از جمله متکی به دانش و فن آوری روز ،عدالت بنیان،درون زا ، پویا و مقاوم بودن آن دانست .

 

امام جمعه اصلاندوز در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تشکیل کمیته امداد امام (ره) در سال 1357 به فرمان حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت:کمیته امداد از بدو تاسیس تا به حال کمک شایانی به اقشار کم در آمد و بی بضاعت انجام داده و عزیزانی هم که تابحال ریاست این کمیته را به عهده داشته اند انسانهای متواضع و زحمت کش بوده اند از جمله مرحوم عسگر اولادی،نیری وانواری .

 

وی فعالتیهای کمیته امداد امام (ره)از آغاز تاسیس تاکنون را قابل قبول دانست و افزود:کمیته امداد تابحال توانسته است کارنامه درخشان و برگ زرینی از حیات نظام جمهوری اسلامی را بجا بگذارد.

 

اسدزاده همچنین به آغاز هفته احسان و نیکوکاری نیز اشاره کرد و از همگان خواست تا در روز جشن نیکوکاری برای کمک به نیارمندان و محرومان،در مقابل پایگاههای جمع آوری هدایای مردم در سطح شهر حضور گسترده داشته باشند.

 

خطیب نماز جمعه اصلاندوز به آغاز هفته منابع طبیعی و روزدرختکاری تاکید کرد و گفت:درخت یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمتهای بیکران پروردگار است که بخش مهمی از نیازهای انسان و سایر موجودات را برآورده می سازد.

 

وی در آغاز خطبه های ابن هفته شهر اصلاندوز خود و همگان را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و از همگان خواست به واجبات خدا عمل کرده و از محرمات او دوری کنند.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اینجا ببینید

ارسال نظر