آخرین اخبارکد مطلب: 10296
تاریخ انتشار: د, 1392/12/05 - 13:18
مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل ؛
طرح های اقتصاد مقاومتی با قوت ادامه می یابد
ارس تبار: مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل با اشاره به اینکه 2000 نفر در دوره های طرح اقتصاد مقاومتی شرکت کردند گفت: برای سال جدید قدم های مهم و بزرگی را در این عرصه خواهیم برداشت.

به گزارش ارس تبار" حمید امیریان " مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل درباره دوره آموزشی طرح های اقتصاد مقاومتی و کشاورزی اظهار داشت: تعداد و نوع دوره ها در نواحی استان تقسیم بندی شده است که به تفکیک شهرستانها به قرار زیر است.

در ناحیه شهرستان اردبیل:

تعداد 140 نفر در دوره آموزش پرورش قارچ

235 نفر در دوره ورمی کمپوست

98 نفر در عرصه مرغ بومی

20 نفر در تولید عسل و پرورش زنبور

110 نفر در کلاس های شیلات و آبزیان آموزش دیده اند.

در شهرستان کوثر:

17 نفر در دوره های آموزش قارچ پروری

89 نفر در دوره مرغ بومی گواهی دیافت کرده اند.

در شهرستان مشگین شهر:

78 نفر در دوره های آموزشی قارچ پروری

86 نفر در حیطه مرغ بومی

119 نفر پرورش زنبورعسل

57 نفر در دروه های آموزش شیلات آموزش دیده اند.

در شهرستان نمین:

55 نفر در دروه ای ورمی کمپوست

در شهرستان بیله سوار:

35 نفر در دوره اموزش قارچ

10 نفر ورمی کمپوست

30 در کلاس های پرورش مرغ بومی

15 نفر در طرح پرورش زنبور عسل

30 نفر در عرصه شیلات آموزش دیده اند.

در شهرستان اصلاندوز:

80 نفر در دوره مرغ بومی اطلاعات و تجارب کسب کرده و موفق به دریافت گواهی شده اند.

در شهرستان نیر:

120 نفر در دوره مرغ بومی

در شهرستان خلخال:

40 نفر در کلاس پرورش قارچ

50 نفر ورمی کمپوست

260 نفر مرغ بومی

20 نفر در دوره تولید و پرورش زنبور عسل دوره گذرانده اند.

در شهرستان سرعین:

6 نفر در دوره ورمی

28 نفر مرغ بومی

در شهرستان گرمی:

20 نفر در طرح آموزش پرورش قارچ

20 نفر مرغ بومی

44 نفر در دوره زنبور عسل شرکت کرده اند.

در شهرستان پارس آباد:

29 نفر در دروه مرغ بومی دوره های آموزش طرح اقتصاد مقاومتی حضور یافته و با ارائه آزمون کتبی و بازدید عملی گواهی مهارت رسمی از جهاد کشاورزی دریافت نموده اند.

حمید امیریان افزود: این دوره ها در سال جاری از 5 عرصه به 10 عرصه افزایش یافته است.

سرهنگ امیریان بیا کرد: در مجموع 2024 نفر در دروره های آموزشی طرح اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر انقلاب شرکت کرده اند.

وی یاد آور شد: در سال جاری تعداد 2000 نفر برای تسهیلات معرفی شده است که از این تعداد 700 نفر با داشتن شرایط لازم موفق به اخذ تسهیلات و راه اندازی طرح اقتصادی خود شده اند و تاکنون بیش از 11 میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت کنندگان و تولید کنندگان از طریق بانک پرداخت شده و بسیاری از کارگاه ها ایجاد گردیده که بزودی شاهد تولید و بازدهی محصولات خواهیم بود.

امیریان در باره حمایت از تولید کندگان کود ارگانیک و مشکل فروش آن نیز اظهار کرد: جلسات منظم و مناسبی در این راستا با جهاد کشاورزی برگزار شده تا 40 درصد کود ارگانیک و 60 درصد کود شیمیایی ارائه شده تا در آینده با نهادینه شدن این محصول مفید و مؤثر جایگزین کود شیمیایی مضر گردد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل گفت: این سازمان بدنبال تربیت مربیان و استفاده از اساتید کار ازموده برای اعزام انها به حوزه ها، پایگاه های محلات و کلاس های آموزش دروه های یاد شده است تا از این طریق کارگاه های تولیدی کوچک ایجاد شده و هر ایرانی در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کند.

وی با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای ایجاد طرح اقتصاد مقاومتی نیز گفت: برای سال جدید با افزایش میزان تسهیلات و تعداد و نوع دوره های آموزشی کار با قوت و قدرت ادامه خواهد داشت و استعدادهای بلا استفاده را به مرحله ظهور خواهد رسید.

امیریان یادآور شد: در سال جدید بیش از 3000 نفر آموزش خواهند دید که بطور طبیعی ومیانگین از این تعداد یک سوم به مرحله بازده هی محصولات خواهند رسید ضمن اینکه ایجاد مزرعه های بزرگ شترمرغ داری، دامپروری سبک و سنگین را در برنامه داریم.

وی با اعلان این خبر که در اوایل سال جدید از طریق بخش خصوصی کارخانه جمع آوری و بسته بندی کود ورمی کمپوست با برند خاص در استان اردبیل ایجاد و راه اندازی خواهد شد گفت: با راه اندازی این کارخانه کود بسته بندی شده به شهرهای مورد نیاز و حتی خارج از کشور می توانیم صادرات انجام دهیم لذا تولد کنندگان در صورت صلاح می توانند دپو کرده و یا در صورت داشتن خریدار به فروش برسانند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل ابراز امیدواری کرد: با مساعدت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی که همکاری مناسبی را با سازمان بسیج سازندگی دارند زمین مورد نیاز این کارخانه را مشخص کنند تا احداث کارخانه را در سال 93 استارت بزنیم.

سرهنگ امیریان گفت: در سال جدید در 2 رودخانه بزرگ "ارس" در "شمال" و "قزل اوزن" در "جنوب" استان را برای پرورش بیش از 1500 مزرعه ماهی تدارک دیده و موافقت اصولی آن انجام شده که با همت مردم بومی و بسیجیان مشتاق بزودی، با ابلاغ و اطلاع رسانی سردار بابازاده فرمانده سپاه اردبیل اغاز خواهد شد.

وی گفت: در این طرح از تولید 10 هزار تن ماهی به 300 هزار تن خواهیم رسید.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل با ارائه پیشنهاد به صاحبان تولید محصولات مذکور از آنها خواست تا از کار انفرادی به سمت تشکیل تعاونی های 7 نفره روی آورند تا هم از تسهیلات مناسب این سازمان بهره مند شوند و هم در کار دسته جمعی موفقیت بیشتری را کسب نمایند.

امیریان در پایان گفت: طرح اقصاد مقاومتی طرحی جوان و جدید بوده که در کشور و استان ما در این زمینه ظرفیت های عظیمی نهفته است و در شرایط فعلی تحریم و اقتصاد جهانی ایجاب می کند که دنبال تیز بینی و اینده نگری رهبری انقلاب حرکت کرده و اقتصاد را از داخل شکوفا کنیم علی رغم اینکه مشکلات جزئی در اول راه خواهد بود که با تلاش و صبر و حوصله گشایش ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اینجا ببینید

ارسال نظر