آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27262
تاریخ انتشار : د, 1397/04/04 - 07:30
رییس حوزه قضایی اصلاندوز از مردم درخواست کرد تا با روحيه گذشت و پرهيز از شكايات واهى و غیر مهم،دادگاه را جهت انجام امور مهم يارى کنند.

"حمید پورصدقی"در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ارس تبار،ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضاییه گزارشی از عملکرد سال گذشته دادگاه عمومی اصلاندوز ارائه داد و گفت:در سال 1390 تعداد سه هزار و 68 پرونده وارد حوزه قضایی شده بود که این مقدار در سال 1395 تعداد چهار هزار و 879 و در سال 1396 بتعداد پنج هزار و 229 پرونده افزایش یافته است.

وی از افزایش 70 درصدی پرونده در سال گذشته نسبت به سال 1390 خبر داد و افزود:متاسفانه ملاحظه آمار سه ماه اول امسال بیانگر افزایش 24 درصدی پرونده به نسبت مدت مشابه قبل می باشد.در سال گذشته از مجموع پرونده های حوزه قضایی تعداد یک هزار و 226 پرونده یعنی معادل 23 درصد آن در شورای حل اختلاف رسیدگی شده است.

رییس حوزه قضایی اصلاندوز با بیان اینکه موضوعات اختلافات ملکی،نزاع و ضرب و جرح تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند گفت:پرونده اختلافات خانوادگی نیز با تعداد 185 پرونده متاسفانه بخشی از پرونده های دادگاه را به خود اختصاص داده است.

پورصدقی با بیان اینکه تعداد 74 پرونده مربوط به طلاق است افزود:متاسفانه این تعداد رقم قابل توجهی بوده و نیازمند بررسی موضوع از سوی مسئولان امر است.

وی همچنین به دیگر پرونده های وارده به دادگاه اشاره کرد و گفت:در سال گذشته چند پرونده مهم وارد دادگاه شده از جمله کلاهبرداری خودرو که تقریبا تحقیقات آن در حال اتمام است و امیدواریم در این ماه و یا مردادماه رای آن صادر شود که البته تاخیر در رسیدگی آن به جهت عدم همکاری تعدادی از شاکیان بوده است.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز در ادامه گفت:از موارد مهم دیگر خروج تعدادی از جوانان اهل اصلاندوز به کشورهای همسایه جهت قاچاق مواد مخدر و دستگیری آنان است و با توجه به نامه نگاری و صحبت هایی که با مرکز داشته ایم و عنایت رییس کل دادگستری و دادستان اردبیل، موضوع بصورت جدی در حال رسیدگی جهت شناسایی و دستگیری عاملین اصلی آن می باشد.

پورصدقی همچنین با اشاره به مشکلات موجود در انجام کار از جمله کمبود نیرو و امکانات،یکی از دلایل افزایش پرونده را تمایل مردم به شکایات و کاهش روحیه گذشت و عفو اعلام کرد و گفت:ممانعت در برابر مامورین در حین اجرای حکم قطعی دادگاه جرم است امری که تعدادی عامداً یا از روی نا آگاهی در تعدادی پرونده ها از اجرای حکم خودداری می کنند که موجب مجازات آنان خواهد شد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از حضور امام جمعه اصلاندوز،مسئولان و اقشار مختلف مردم در جشن گلریزان،این حضور را در استان اردبیل بی نظیر عنوان کرد و گفت:با پیگیری بلافاصله پس از اتمام جشن دو نفر از زندانیان منطقه با مساعدت ستاد دیه از زندان آزاد شدند.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز در پایان با توجه به شناخت وى از منطقه و مردم غيور آن جهت كاهش پرونده،از مردم درخواست کرد تا با روحيه گذشت و پرهيز از شكايات واهى و غیر مهم،دادگاه را جهت انجام امور مهم يارى کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر