آخرین اخبارکد مطلب: 26238
تاریخ انتشار : پ, 1396/07/27 - 23:42
رییس سازمان بسیج عشایری کشور گفت:ایران امن ترین کشور در ناامن ترین منطقه دنیا به برکت تدابیر مقام معظم رهبری و خون شهداست.

"سردار علی پاشا محمدی" عصر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در پردیس دانشگاهی اولتان به خبرنگار ارس تبار گفت:بایستی با اقتصاد درونزا و توجه به بستر توانمندیهای بومی با مشارکت و محور قراردادن مردم نگذاریم اقتصاد کشور فرو بریزد.

وی نخستین اولویت سازمان بسیج مستضعفین را موضوع گفتمان سازی در سراسر کشور عنوان کرد و گفت:ما باید محور توسعه را به کشاورزی،دامپروری و به طور کلی تامین امنیت غذایی قرار بدهیم که بوسیله این روند می توانیم در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.

رییس سازمان بسیج عشایری کشور آموزش و توانمندسازی جامعه عشایری با بهره گیری از کارشناسان ذی ربط در دولت در کلیه عرصه های اقتصاد مقاومتی را یکی دیگر از رویکردهای سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد.

سردار محمدی همچنین با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی اقتصاد مقاومتی گفت:سازمان بسیج مستضعفین در عرصه های مختلف اقتصاد مقاومتی در سال 1394 حدود یک هزار میلیارد تومان و سال گذشته 700 میلیارد تومان از طریق بانک مهر اقتصاد تسهیلات در اختیار بسیجیان قرار داده و رویکرد سازمان بسیج امسال نیز در بحث صنایع تبدیلی است.

وی همچنین در مراسم اختتامیه مسابقات تیراندازی کشوری در سالن اجتماعات پردیس جهاد دانشگاهی اولتان در جمع بسیجیان و مسئولان گفت:دولت در قانون برنامه توسعه و بودجه 96 از صندوق توسعه ملی بخشی را به وامهای 4 درصدی به عشایر اختصاص داده اما ناکافی است.

رییس سازمان بسیج عشایری کشور با بیان اینکه باید تمام توان دولت پای کار بیاید افزود:جامعه عشایری کشور در خط مقدم اقتصاد مقاومتی هستند و بایستی در راستای تقویت و خدمت رسانی هر چه بیشتر به روستاییان و عشایر همت گماریم.

این مسئول گفت:عشایر دیروز در صحنه انقلاب و دفاع مقدس حضوری خودجوش و موثر برای دفاع از مرزهای کشور در برابر تهاجم رژیم صدام داشتند و امروز نیز با کمترین امکانات و با وجود مشکلات و سختی اما در عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی پیشتاز خط مقدم تولید هستند.

سردار محمدی به خدمات سازمان بسیج مستضعفین در حوزه های مختلف اشاره کرد و از مسئولان خواست در راستای جلوگیری از خطر مهاجرت عشایر از روستا به شهرها جدی باشند و برای خدمت رسانی به این قشر زحمت کش جامعه ایران اسلامی بیش از پیش اقدام کنند.

وی با اشاره به اتحاد و یکدلی اقوام عشایر کشور در مقابله با نقشه های شوم دشمنان گفت:همه ما مسئولان،دولتمردان و مجموعه لشکری و کشوری نظام اسلامی ایران بایستی متحد و همدل باشیم و در راستای ترویج اندیشه شهدا و اقتدا به شهدا بسیار تلاش کنیم.

رییس سازمان بسیج عشایری کشور ایران را امن ترین کشور در ناامن ترین منطقه دنیا به برکت تدابیر مقام معظم رهبری،خون شهدای هشت سال دفاع مقدس،شهدای مدافع حرم و همه شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران بر شمرد.

سردار محمدی در ادامه اظهار کرد: دولت باید در عرصه تامین معیشت مردم،شکوفایی اقتصاد مقاومتی و ادامه مسیر طوفنده رشد علمی و ارائه خدمت فرهنگی و مذهبی به صحنه بیاید امروز دشمن به دنبال این است که جریانات سیاسی را پررنگ کند و ما را به جان هم بیندازد و کارهای اصلی و اساسی را که خدمت به مردم هست و حل گره گشا و مشکلات زندگی مردم را به عنوان اصول کنار بگذاریم اینجا بایستی شاهد و ناظر سقوط حکومت باشیم.

وی خاطرنشان کرد:ما بایستی به وصیت نامه حضرت امام راحل (ره) و شهدا با جان و دل عمل کنیم و قدردان و قدرشناس ایثارگران و افاضلمان باشیم و به اصولمان تمسک بجوییم.

رییس سازمان بسیج عشایری کشور در پایان از دست اندرکاران برگزاری مسابقات تیراندازی بسیجیان عشایر کشور تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر