آخرین اخبارکد مطلب: 25620
تاریخ انتشار : ي, 1396/04/11 - 09:19
رییس آموزش و پرورش منطقه اصلاندوز از اختصاص دو میلیارد و 300 هزار تومان اعتبار برای پروژه های آموزش و پرورش این منطقه خبر داد.

"قدرت مهرآوران" امروز در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار ارس تبار گفت:براساس نتایج امتحانات نهایی و مقایسه آن با سال تحصیلی گذشته شاهد رشد چشمگیر در امتحانات نهایی هستیم،بطوریکه نسبت به سال گذشته در مجموع رشته های نظری رشد یک و 43 صدم نمره ،در دوره پیش دانشگاهی رشد 72 صدم نمره و در شاخه فنی حرفه ای رشد سه و 5 صدم نمره در میانگین نمره ورقه پایانی رشد داریم.

وی افزود:در امتحانات نهایی تعداد 4 نفر معدل بالای 19 و تعداد 10 نفر معدل بالای 17 در شاخه نظری، تعداد یک نفر معدل بالای 17 در رشته فنی حرفه ای را کسب کردند که سال گذشته تنها 2 نفر از دانش آموزان معدل بالای 19 را کسب کرده بودند.

رییس آموزش و پرورش اصلاندوز در ادامه با اشاره به دلایل ارتقا معدل دانش آموزان سال سوم متوسطه در خرداد امسال خاطرنشان کرد:ارتقا وضعیت میانگین نمره امتحانی با توجه به تاثیر مثبت 30 درصدی در کنکور سراسری، در سایه عنایات و توجه مدیر کل آموزش و پرورش و معاون آموزش متوسطه استان،اعضای شورای آموزش و پرورش،برگزاری همایش کنکور،برگزاری همایش سال سومی ها، برنامه ریزی و تعامل مناسب با مدیران و دبیران و برگزاری جلسه تعامل با دبیران،دانش آموزان و اولیا و همچنین توزیع 101 مجموعه کامل کمک آموزشی اهدایی از بنیاد علوی و آشنایی دانش آموزان با سئوالات نهایی در قالب مجموعه راه نهایی بدست آمده است.

 

مهرآوران در ادامه با اشاره به اقدامات پروژه مهر سال 1396 گفت:آسفالت ریزی جهت محوطه سازی حیاط مدارس منطقه در طی سه ماهه تابستان امسال،رنگ آمیزی 10مدرسه،نصب ایزوگام 5 مدرسه،تعمیر سرویس بهداشتی مشکل دار در تمامی مدارس،تخریب ساختمان های قدیمی و بلا استفاده مخروبه،استانداردسازی سیستم گرمایشی 8 مدرسه و تعمیر موتورخانه 4 مدرسه از اقدامات پروژه مهر 96 که توسط کمیته تعمیر و تجهیز انجام خواهد شد.

وی همچنین به مصوبات کمیته برنامه ریزی شهرستان پارس آباد در سالتحصیلی 96/97 اشاره کرد و گفت:طی این مصوبه حدود دو میلیارد و 300 هزار تومان اعتبار برای پروژه های آموزش و پرورش اصلاندوز اختصاص یافت.

این مسئول از احداث مدرسه 6 کلاسه در داخل شهر اصلاندوز با اعتبار یک میلیارد و 100میلیون تومان خبر داد و گفت:با توجه به کمبود مدرسه در شهر این مدرسه می تواند مشکلات کمبود فضای آموزشی را حل کند.

مهرآوران با بیان اینکه مبلغ چهارصد و 50 میلیون تومان برای تکمیل سالن ورزشی قره قباق تخصیص یافته است گفت:طبق مصوبه کمیته برنامه ریزی شهرستان پارس آباد دو دستگاه کانکس برای مدارس جدید التاسیس قشلاقات اختصاص یافت و جهت حصارکشی هنرستان علم و صنعت مبلغ 290 میلیون تومان و همچنین برای تکمیل و افتتاح مدرسه اسمعلی کندی مبلغ  350 میلیون تومان اعتبار گذاشته شد.

رییس آموزش و پرورش اصلاندوز در ادامه از افتتاح مدرسه شبانه روزی دخترانه قشلاق بایندور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان خبر داد و گفت:با افتتاح و بهره برداری از این مدرسه در سالتحصیلی آینده مشکل ادامه تحصیل دانش آموزان دختر قشلاقات منطقه حل خواهد شد.

وی با اشاره به جابجایی و انتقال مدارس در داخل شهر و نیز اداره آموزش و پرورش گفت:با توجه به مصوبه شورای آموزش و پرورش منطقه مقرر شد در سالتحصیلی آینده مدارس ابتدایی مولوی دوره اول و دوم و الزهرا دوره اول و دوم به ترتیب به آموزشگاههای مولوی و الزهرا انتقال یابند.

مهرآوران همچنین از انتقال مدارس راه زینب (س) دوره اول و دوم به محل ساختمان فعلی آموزش و پرورش اصلاندوز خبر داد و گفت:هنرستان علم و صنعت به دبیرستان سابق راه زینب(س)جنب بخشداری و اداره آموزش و پرورش نیز به ساختمان علم و صنعت جنب جایگاه سی ان جی شهرداری انتقال خواهند یافت.

رییس آموزش و پرورش اصلاندوز از آغاز ثبت نام دانش آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی خبر داد و گفت:فرایند ثبت نام از دهم تیرماه آغاز شده و اولیای دانش آموزان در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته با حضور در مدارس منطقه نسبت به ثبت نام دانش آموزان خود اقدام کنند.

وی در پایان از زحمات و پیگیری های امام جمعه اصلاندوز،نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس،فرماندار شهرستان پارس آباد،بخشدار اصلاندوز،مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل و از عنایات ویژه جناب دکتر ناصری مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

به نظر اینجانب سایر روسای ادارات بخش اصلاندوز نیز باید همچون برادر حاج قدرت مهرآوران بیشتر فعال و کوشا باشند ایکاش آقای مهرآوران را زودتر از اینها ریس یا مسول میدادند تا مشکلات را حلاجی میکردند و در پایان آرزوی سلامتی و تندرستی برای ایشان دارم.
ارسال نظر