آخرین اخبارکد مطلب: 25601
تاریخ انتشار : چ, 1396/04/07 - 15:47
رییس حوزه قضایی اصلاندوز از دستگیری 5 سارق حرفه ای در سه ماهه اول امسال خبر داد و گفت:در سریعترین زمان آرای این سارقان صادر شد.

"حمید پورصدقی" امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ارس تبار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر و تبریک هفته قوه قضاییه گفت:هفتم تیر فرصت مناسبی برای تبیین هر چه بیشتر ابعاد شخصیتی و زندگانی شهید بهشتی است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف در طول هفته قوه قضاییه افزود:هفته قوه قضائیه فرصت مغتنمی است تا ضمن تکریم همکاران قضائی و اداری، زحمات بی شائبه این عزیزان در مناسب‌ترین شکل به مردم اطلاع رسانی شود.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز در ادامه گزارشی از اقدامات حوزه قضایی در سال 95  و سه ماهه اول سال 96  ارائه کرد و گفت:در سال گدشته تعداد چهار هزار و 858 پرونده به دادگاه وارد شده که از این میزان تعداد چهار هزار و 269 پرونده منجر به نتیجه و خارج شده است.

پورصدقی بیشترین پرونده وارد شده در سال گذشته را ضرب و جرح و نزاع عنوان کرد و گفت:حدود 297 پرونده مربوط به ضرب و جرح و نزاع وارد شده بود که از این میزان حدود 284 مورد خروجی داشتیم.

 

وی تعداد پرونده های دعاوی خانوادگی ورودی 157 خروجی 153،توهین ورودی 250 خروجی 229،منابع طبیعی ورودی 187 خروجی 162،سرقت ورودی 109 خروجی 102،اختلافات ملکی ورودی 51 خروجی 47 و پرونده طلاق ورودی 34 خروجی 34 عنوان کرد.

رییس حوزه قضایی اصلاندوز از ثبت متمرکز پرونده ها و رسیدگی سریع به پرونده ها خبر داد و گفت:ثبت متمرکز پرونده ها باعث می شود تمام اقدامات دادگاه بصورت سیستمی انجام یافته و اصحاب پرونده بدون مراجعه به دادگاه از روند پرونده اطلاع یابند.

وی با اشاره به برخورد قاطع با سرقت ها، از دستگیری 5 سارق حرفه ای در بهار امسال خبر داد و گفت:در اسرع وقت رای این سارقان صادر و به مجازات سنگینی محکوم شدند.

پورصدقی هچنین به برخورد جدی و شدیدتر با شهادت کذب در دادگاه طی برنامه امسال تاکید کرد و افزود:در سال گذشته زندانیان با صدور آرای مناسب و استفاده از نهادهای جایگزین حبس و تعلیق مجازات کاهش یافته است.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز فرسوده بودن ساختمان و کمبود فضای اداری را از مشکلات سخت افزاری دادگاه برشمرد و شهادت کذب،عدم تمکین از حکم دادگاه و تمرد نسبت به مامورین،مراجعه به مراجع غیر مرتبط و حاشیه سازی،کمبود تمایل به عف و بخشش و مشکلات مربوط به منابع طبیعی را از مشکلات فرهنگی عنوان کرد.

پورصدقی در پایان با بیان اینکه شرایطی را فراهم کردیم که مردم در مراجعه به دادگاه احساس آرامش و امنیت داشته باشند از امام جمعه و بخشدار اصلاندوز،فرمانده بسیج عشایری،آموزش و پرورش،فرماندهان نظامی و انتظامی و سایر ادارات قدردانی کرد و از آنان در جهت حل مشکلات فرهنگی و پیشگیرانه وقوع جرم دعوت بعمل آورد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر