آخرین اخبارکد مطلب: 11727
تاریخ انتشار : د, 1393/02/29 - 09:29
ارس تبار:کارآفرین نمونه و موفق شهر اصلاندوز گفت:اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی لبیک به منویات مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار، كار‌آفرین فرصت طلب و شكارچی فرصت است. كارآفرین ریسك پذیر، آینده نگر و مهم تر از همه عمل گرا است.کار آفرینی یعنی برای خود کار کردن و این بدان معناست که باید از خود مایه بگذارید و قدم در راه کسب تجربه بگذارید و احتمالاً اشتباهات و بدفهمی های زیادی درباره بازار و کار جدید  گریبان گیر شما خواهد شد که فقط با تجربه می توان بسیاری از آنها را دریافت. 

کار آفرینان عطش شدیدی به یادگیری دارند آنها رازی بزرگ را دریافته اند و آن قدرت مطالعه و دانش است یک کارآفرین پیشرو همیشه از تجربیات دیگران حداکثر استفاده را می کند تا آزمایشات انجام شده را دوباره تکرار نکند و بتواند از کوتاهترین راه مسیر موفقیت را طی کند.

اینک با یک کارآفرین موفق و نمونه شهر اصلاندوز مصاحبه ای اختصاصی و صمیمی را انجام دادیم که علاوه بر شغل معلمی ،در راستای اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی ،کارگاه پرورش قارچ دکمه ای در محل کمپ توریستی سازمان آب اصلاندوز ایجاد کرده است.
 
 

*لطفا خودتان را برای مخاطبین سایت معرفی کنید.

"ذوالفقار مددی" ، دبیر ربان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش اصلاندوز به مدت 13 سال است تدریس می کنم و به اینکار مقدس معلمی عشق می ورزم.

*چگونه این ایده ی کاری به ذهن شما خطور کرد؟

 در دوران کودکی آرزو داشتم که یک جلد کتاب تالیف کنم و این کار را در دوران دانشجویی خودم انجام دادم نه تنها یک جلد بلکه پنج جلد کتاب نوشتم که یکی از آنها به چاپ رسید و همیشه به این فکر بودم که غیر از تدریس یک کاری هم برای خودم روبراه کنم. اول به فکر ساختن شمع های تزئینی شدم و به بازار عرضه کردم چون به مواد اولیه آن دسترسی نداشتم از اینکار منصرف شده و به فکر پرورش قارچ دکمه ای افتادم.

*چه کسی در زمینه ی کاری بیشتر به شما کمک کرده است؟

کارپرورش قارچ دکمه ای یک کارحساس است، باید به اینکار علاقه داشت اما برای اینکار باید از افراد ماهر و کاردان درپرورش قارچ مشاوره کرد، فلذا من همیشه مدیون آقایان مهندس بقایی ،زینالی و دانشور هستم چرا که در اینکار همیشه و درهمه حال به من مشاوره می دهند.

 

*آیا از تسهیلات و موسسات پولی و مالی هم کمک گرفته اید؟

بلی ،با حمایت ناحیه مقاومت بسیج سپاه عشایری اصلاندوز و دریافت تسهیلات از بانک مهر اقتصاد بمبلغ 10 میلیون تومان اینکار را شروع کردم.

*نیروی کار برای کارآفرین سرمایه محسوب میشود. آیا شما نیروی کاری دارید؟

بله-البته به صورت غیر مستقیم ،اما کارهای تخصصی را خودم انجام می دهم به خاطر حساس بودن محصول مورد نظر .

*توصیه شما به کسانی که می خواهند این کار را شروع کنند چیست؟

همچنانکه گفته شد کار پرورش قارچ دکمه ای خیلی حساس می باشد،پس بنابراین باید نهایت دقت را در پرورش آن بکار برد ،با آنکه مشاوره ای که انجام دادم ،بازهم کمپوستها خراب شد .توصیه حقیر این است که اگر کسانی می خواهند این کار را شروع کنند باید مواظب باشند و حتما از مشاوران خوب و ماهر کمک بگیرند که انشاالله  موفق می شوند.

 

 

*چه كار كارآفرینانه ای انجام دادید و كدام ایده را به ثمر نشاندید كه عنوان كار‌آفرین موفق به شما اطلاق شد؟

هرکسی در هرکاری بخدا توکل کند مطمئنا موفق خواهد شد .اولا لطف خدا بود که در این کار موفق شدم، بزرگترین موفقیت حقیر عرضه محصول ارگانیک به بازار می باشد هیچ نوع مواد شیمیایی از جمله کلر سدیم استفاده نمی کنم و از طرفی مشاوران فوق الذکر باعث شد به عنوان کارآفرین نمونه مطرح شوم.

*تعریف شما از كار‌آفرینی چیست؟

کارآفرینی یک فکر است که شخص کارآفرین روی آن کار و برنامه ریزی کرده و همچنین تحقیقات در ارتباط با آن موضوع را انجام داده و درنهایت طرحی ارائه می شود و آن طرح رابه مرحله عمل در آورده و درنهایت تعدادی افراد جامعه در اجرای آن طرح مشغول به کار می شوند.

*خصوصیات یك كار‌آفرین موفق چیست؟

اگر یک کارآفرین به خدا توکل کند و درصدی از حمایت نهادهای دولتی برخوردار باشد،حتما در حیطه ی کاری خود موفق خواهد شد.

*امسال سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است .یک کارآفرین چگونه می تواند در تحقق منویات مقام معظم رهبری نقش ایفا کند؟

بر هریک از ما واجب است در این برهه ی زمانی به پیام رهبر معظم انقلاب لبیک گفته شود.کشور عزیزمان را از هر لحاظ خود کفا کنیم. اینکار می شود، اگر فرد مورد نظر همت و اراده داشته باشد. اگر هریک از ما در عرصه ی اقتصاد مقاومتی تلاش مضاعف را از خود نشان بدهیم حتما به قله رفیع خود کفایی خواهیم رسید و این هم قصد و نیت مقام معظم رهبری است، شروع هریک از طرحها در عرصه ی اقتصاد مقاومتی لبیک جانانه ای است به رهبر معظم انقلاب.

 

*وسخن اخر؟... 

در پایان از جناب سرهنگ نوری فرماندهی سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز  ،رییس بانک مهر اقتصاد و تمامی کسانیکه در این راستا به حقیر کمک می کنند و خواهند کرد و بخصوص از سایت خبری و اطلاع رسانی ارس تبار تقدیر و تشکر می کنم .

از مسئولان استدعا دارم از طرحهای اقتصاد مقاومتی حمایت کنند تا شاهد شکوفایی و پیروزی کشور عزیزمان ایران باشیم.

شهر اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال استان اردبیل واقع شده و هم مرز کشور جمهوری آذربایجان است.

مصاحبه از :سجاد میرزایی            

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اینجا ببینید

دیدگاه‌ها

باسلام خدمت همه مخاطبین عزیز جا دارد به نوبت خودم از اقای نوری فرمانده محترم سپاه ناحیه عشایری تقدیر تشکر ویژه ای کنم واقعا فرماندهی برازنده شماست

خیلی خوب بود
ارسال نظر