آخرین اخبارکد مطلب: 27106
تاریخ انتشار : پ, 1397/01/09 - 20:00
رییس دادگاه عمومی اصلاندوز گفت:پرونده کلاهبرداری فروش خودرو در اصلاندوز در حال رسیدگی و مرحله تحقیقات مقدماتی است.

"حمید پورصدقی"امروز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار،درباره جزییات رسیدگی به پرونده کلاهبرداری چند میلیاردی فروش خودرو در اصلاندوز اظهار کرد:اخیرا تعدادی از مردم منطقه اصلاندوز از فرد یا افرادی به جرم کلاهبرداری شکایت کرده اند،با این شرح که فردی با ادعای نمایندگی ایران خودرو و فروش خودرو به قیمت پایین تر از قیمت بازار و تحویل تعدادی خودرو به افرادی،اعتماد مردم را جلب و سپس مبالغ قابل توجهی از تعدادی از مردم اخذ و حال از تحویل خودرو خودداری می کند.

وی با بیان اینکه بيش از 15 نفر تاکنون نسبت به این کلاهبرداری شکایت کرده اند گفت:پرونده در حال رسیدگی و مرحله تحقیقات مقدماتی است.

رییس دادگاه عمومی اصلاندوز با اشاره به مطابق استعلام انجام یافته متهم هیچ مجوزی از ایران خودرو ندارد افزود: متهم اصلی پرونده جلب و پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین بازداشت،در بازداشتگاه به سر می برد.

پورصدقی با اشاره به مشارکت افرادی در این کلاهبرداری گفت:طبق تحقیقات انجام یافته افرادی نیز در انجام این بزه با وی شرکت داشته اند که خارج از منطقه سکونت دارند و دادگاه جهت تحقیق از این افراد نیز قرار نیابت قضایی به دادسرای محل اقامت آنها صادر کرده است.

وی افزود:دادگاه با حداکثر سرعت ممکن و جدیت در حال رسیدگی به پرونده است و شاکیان به حاشیه های احتمالی توجه نداشته باشند.

رییس حوزه قضایی اصلاندوز با بیان اینکه تعدادی از شاکیان ناخواسته موجب کندشدن روند رسیدگی و تحقیقات شده اند گفت:از جمله اینکه با وعده های متهم مبنی بر استرداد مبالغ شاکیان،آنها را نسبت به یکدیگر بدبین کرده و برخی از شاکیان از ارائه اطلاعات به دادگاه خودداری و بدون اطلاع دادگاه اقدام کرده اند.لذا از شاکیان می خواهیم در جهت تسریع و رسیدگی و انجام تحقیقات تمام اطلاعات خود را به دادگاه ارائه کنند.

پورصدقی علت اصلی فریب مردم را اعتماد سریع آنان به متهم دانست و گفت:متهم اصلا سابقه ای در خصوص فروش خودرو نداشته است.

وی از مردم خواست،در چنین مواردی با پرهیز از طمعکاری،ابتدا در خصوص موضوع،از طریق نمایندگی ها و مبادی مجاز تحقیق و سپس اقدام به معامله یا واریز وجه کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

عالی
ارسال نظر