آخرین اخبارکد مطلب: 24101
تاریخ انتشار: ي, 1395/10/19 - 17:47
بخشدار اصلاندوز گفت:اراضی پایاب سد خداآفرین براساس قانون واگذاری اراضی و توسط کمیته ها و کارگروههای تخصصی با رعایت قوانین مربوطه و بصورت تدریجی انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،ظهر امروز یکشنبه در جلسه ای با حضور مردم،مسئولان و مشاوران جهاد کشاورزی،شوراها و دهیاری روستاها ها بحث واگذاری واگذاری اراضی و مطالعات اجتماعی آن در محل سالن جلسات بخشداری و مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اصلاندوز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

"سید عباس مینایی" بخشدار اصلاندوز در حاشیه برگزاری جلسه به خبرنگار ارس تبار گفت:در این جلسه تاکید شد که با عنایت به پیشرفت سریع امورات عمرانی اراضی پایاب خداآفرین مشارکتهای مردمی و همکاری مردم در جهت واگذاری بنحو احسن عملیاتی شود.

وی افزود:واگذاری براساس قانون واگذاری اراضی و توسط کمیته ها و کارگروههای تخصصی با رعایت قوانین مربوطه و بصورت تدریجی انجام خواهد شد.

بخشدار اصلاندوز گفت:براساس برنامه ریزی های جهاد کشاورزی استان برای تسهیل در امر واگذاری، مطالعات اجتماعی در خصوص واگذاری اراضی توسط مهندسین مشاور ذی صلاح در حال انجام است.

مینایی همچنین به جلسه مسئولان با دهیاران و شوراهای روستای عمران آباد هم اشاره کرد و گفت:این جلسه با حضور روسای ادارات جهاد کشاورزی ،تعاون روستایی ، امور عشایری و منابع طبیعی در خصوص واگذاری اراضی برگزار شد که در این جلسه بر تسریع در امر واگذاری با توجه به آماده بودن زیر ساختهای فنی تاکید و از اهالی روستا خواسته شد که با توجه به مزایای طرح همکاری های لازم را برای واگذاری داشته باشند.

وی افزود:مردم بخش اصلاندوز و اهالی روستاها با توجه به پیشرفت فیزیکی خوب اراضی پایاب طرح خداآفرین، رغبت خوبی برای واگذاری نشان می دهند.

بخشدار اصلاندوز گفت:طرح مربوط به سدخداآفرین و اراضی پایاب که بزرگترین طرح آب و خاک شمال غرب کشور بحساب می آید با اعتباری در حدود یک میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی در شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در حال اجراست.

مینایی افزود:این طرح بیش از 62 هزار هکتار است که از عظیم ترین واگذاری در شمال غرب کشور محسوب می شود و باعث اشتغالزایی خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با تکمیل شدن طرح و واگذاری آن در چند سال آینده برای 100 هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در محدوده طرح اشتغالزایی ایجاد می شود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها

خیلی خوب
ارسال نظر