آخرین اخبارکد مطلب: 27283
تاریخ انتشار : ي, 1397/04/17 - 20:47

پیکر مطهر 4 شهید روستای سد عمارت طی مراسمی پس از انتقال از محدوده این روستا در گلزار شهدای وادی الرحمت شهرستان پارس آباد تدفین شدند.

 

به گزارش خبرنگار ارس تبار،مراسم تدفین پیکر مطهر 4 شهید دوران دفاع مقدس روستای سد عمارت صبح امروز طی مراسمی با حضور معاون راهداری وزیر راه و شهرسازی، نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان اردبیل، امام جمعه اصلاندوز، سرپرست فرمانداری پارس آباد، جمعی از مسئولان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، نیروهای نظامی، انتظامی و سپاه  و اقشار مختلف مردم در گلزار شهدای وادی الرحمت پارس آباد برگزار شد.

//

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در این مراسم گفت: به دلیل قرار گرفتن گلزار شهدای روستای عمارت در محدوده عملیات ساخت و ساز سد عمارت مزار مطهر چهار شهید این روستا با تدابیر خاص و ویژه به گلزار شهدای پارس آباد منتقل شد.

یاسر شاهی افزود: با اخذ مجوز شرعی از دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و با توافق خانواده‌های شهدا مزار مطهر این چهار شهید گرانقدر روستای عمارت با اتخاذ تدابیر ویژه و همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام به گلزار شهدای پارس‌‌آباد منتقل و در این مکان تدفین شد.

////

وی با اشاره به آبگیری سد عمارت در شهریور ماه سالجاری ادامه داد: با توجه به بخش کلی روستای عمارت مزار این شهدای دوران دفاع مقدس نیز زیر آب می‌رفتند که طی جلساتی با دستگاه های اداری و نظامی مرتبط تصمیم گرفته شد مزارهای شهدا انتقال یابد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل افزود: مزار این چهار شهید گرانقدر با رعایت موازین شرعی و با انجام عملیات مهندسی خاص در قالب باکس عینا از محل جدا شده و به محل پیش بینی شده در گلزار شهدای پارس آباد منتقل شد.

شاهی در ادامه از حضور حضور اقشار مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، امام جمعه اصلاندوز و مسئولان اداری و نظامی شهرستان پارس آباد به جهت شرکت در مراسم تدفین شهدای روستای سد عمارت در پارس آباد قدردانی کرد.

///

در ادامه این مراسم امام جمعه اصلاندوز نیز با اشاره به اینکه شهید و شهادت مقام بزرگی است، گفت: شهادت بزرگ‌ترین رتبه نزد خداوند متعال است که نصیب هر کسی نمی‌شود؛ چرا که آنها زنده اند و نظاره گر اعمال ما هستند.

حجت الاسلام اسدزاده با قدردانی از استقبال مردم و مسئولان در انتقال و تدفین شهدای روستای سد عمارت در پارس آباد، افزود: وجود این شهدا مایه برکت و افتخاری بزرگ برای مردم این منطقه است.

وی همچنین با انتقاد از نیمه تمام ترک کردن مراسم تدفین این شهدا توسط برخی مسئولان تصریح کرد: انتظار داشتیم نماینده مردم شهرستان پارس آباد و بیله سوار در مجلس، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به همراه معاون راهداری وزیر راه و شهرسازی و مسئولانی که در ابتدای مراسم تدفین این شهدا حضور داشته و مراسم را نیمه تمام ترک کردند به احترام شهدا تا پایان مراسم شرکت می کردند تا مشکلات منطقه را به آنها گوشزد کنیم که متاسفانه این کار آنها باعث ناراحتی قلبی ما شد.

///

در این مراسم علی علایی سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد نیز گفت: اگر امروز ما در جایگاه مدیریت قرار گرفته‌ایم به برکت خون شهداست و ما مدیون شهدا و خانوادهای این عزیزان هستیم.

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب راه مواصلاتی شهرستان پارس آباد و تبدیل آن به قتلگاه جاده ای، خواستار توجه جدی مسئولان به راه مواصلاتی و چهار بانده شدن جاده پارس آباد - اردبیل شد.

///

گفتنی است، اجرای تشریفات نظامی توسط هنگ مرزی شهرستان پارس آباد و مداحی از برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/

منبع:آران مغان

 

 

ارسال نظر