آخرین اخبارکد مطلب: 21141
تاریخ انتشار : ي, 1394/12/16 - 14:45
آغاز خانه تکانی شهری در اصلاندوز/از پاکسازی بستر دره رود تا دیوار نویسی+تصاویر

بهار نزدیک است و در چشم به هم‌زدنی شهر مرزی اصلاندوز مغان میزبان گردشگران نوروزی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،نوروز که نزدیک می‌شود، ایرانیان بر اساس رسمی کهن به رفت و روب منازل و گلکاری باغچه‌ها می‌پردازند تا در سال جدید، خانه‌هاشان چون بهار سرشار باشد از پاکیزگی.

 

در این روزها ایرانیان خود را برای دید و بازدید و پذیرایی از میهمانان آماده می‌کنند؛ بی‌تردید شهر‌ها نیز نباید زیبایی و تمیزی را در فرا رسیدن بهار فراموش کنند.

 

آمادگی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط از فعالیت‌هایی است که در هفته‌های پایانی سال مورد توجه قرار می‌گیرد. در این میان شهرداری‌ با فراهم کردن شرایط مناسب برای گردشگران، نقش مهمی در پذیرش مسافران بر عهده دارند.

 

اقتصاد بسیاری از خانواده‌ها در شهرهای گردشگرپذیر به حضور گردشگران وابسته است. افزایش تعداد گردشگران و زمان حضور آنها، نیازمند برنامه‌ریزی مناسب و افزایش امکانات رفاهی و تفریحی است.

 

رسیدگی به وضعیت پارک ها و اماکن اسکان، سرویس‌های بهداشتی عمومی، ترمیم و بازسازی معابر، نصب تابلوهای راهنمایی مناسب، کنترل ترافیک، رنگ‌آمیزی‌ جدول‌ها و دیوارها، بازپیرایی فضای سبز و برخورد مناسب شهروندان و کسبه با گردشگران از مواردی است که شهرداری و دیگر نهاد‌ها باید به آن توجه کنند.

 

در آستانه نوروز سال 95 شهر مرزی اصلاندوز نیز همزمان با سایر شهرهای کشور آماده پذیرایی از میهمانان و گردشگران خواهد بود.

 

از اینرو به سراغ شهردار اصلاندوز رفتیم تا حال و هوای شهرمان را از زبان وی جویا شویم.

 

سعید قادری امروز در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار از آمادگی کامل شهرداری اصلاندوز برای استقبال از سال جدید و مسافران نوروزی خبر داد و گفت:شهرداری اصلاندوز با اجرای برنامه هایی به استقبال بهار و خانه تکانی شهر می رود.

 

وی با بیان این مطلب و ضمن یادآوری وعده های قبلی که به مردم مبنی بر ضرورت اجرای متفاوت و پربار این برنامه ها نسبت به سال های گذشته داده شده است، افزود:شورای شهر و شهرداری با نظارت و هماهنگی بیشتر نسبت به برنامه ریزی طرح استقبال از بهار و خانه تکانی شهری اقدام کرده است.

 

شهردار اصلاندوز از پاکسازی کامل بستر رودخانه دره رود توسط خدمات شهری شهرداری خبر داد و افزود:با توجه به عبور گردشگران و میهمانان نوروزی و همچنین اتباع آذری از این محل پاکسازی بستر رودخانه از زباله ضروری است.

 

قادری می گوید که نقاشی و دیوارنویسی اماکن عمومی شهر در حال انجام است و طی روزهای آینده جداول بلوارها و میادین شهر نیز رنگ آمیزی می شود.

 

به گفته وی به دلیل تعمیر دستگاه کارخانه آسفالت مراحل لکه گیری به تاخیر افتاده است در صورت اتمام آن لکه گیری آسفالت خیابانها نیز انجام می شود.

 

شهردار اصلاندوز همچنین از کاشت نهال و گلهای مختلف در فضای سبز خیابانها و میادین شهر خبر داد و گفت:طی برنامه ریزی های صورت گرفته در روزهای آینده کلیه کوچه ها و خیابانها تنظیف خواهند شد.

 

قاردی با اشاره به فعالیت رفتگران و تلاش کارگران شهرداری برای رفت و روب روزانه و جمع‌آوری پسماند با اولویت خیابان‌ها و معابر اصلی سپس محلات و کوچه‌ها گفت: در این زمینه در طول شبانه‌روز حرکت‌ها و اقدامات خوبی انجام می‌شود تا زمینه و بستر برای رفت و روب مناسب و تنظیفات عمومی شهر فراهم آید.

 

وی معتقد است دخیل کردن مردم در خانه تکانی شهر بهترین راهکار برای زیباتر کردن شهر اصلاندوز است.

 

قادری در پایان اظهارکرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری اصلاندوز به منظور زیبا سازی و ایجاد محیطی امن و آرام برای شهروندان و مهمانان نوروزی در طول این ایام در حال آماده باش بوده و کارگران شهرداری با تنظیف و شستشوی معابر و پاکسازی سطح شهر تلاش خواهند کرد تا جلوه زیباتری را از لحاظ بصری برای مهمانان فراهم کنند.

 

به گزارش ارس تبار،شهرداری اصلاندوز توجه به اموری همچون زیباسازی شهری و توسعه فضای سبز، رنگ آمیزی جداول، اجرای نورپردازی در شهر، رسیدگی به پارک ها، اجرای نقاشی های دیواری در شهر، لکه گیری و آسفالت معابر و ایجاد ایستگاه نوروزی در ورودی شهر را در برنامه نوروزی خود خواهد داشت.

 

حفظ مبلمان و زیبایی شهر یک کار فرهنگی است که به مرور زمان باید به فرهنگ‌سازی‌ منجر شود که امیدواریم این اقدامات به جایی برسد که در راستای سنت حسنه نوروز که بخشی از رسوم آن، خانه تکانی، نظافت و بهداشت است؛ مردم در پایان سال با مشارکت شهرداری‌ها در سطح محلات و مناطق، شهر خود را تمیز کنند.

 

اقدام فرهنگی زیباسازی در کنار دیگر فعالیت ها بسیار مهم و اثرگذار است که امید است همشهریان در کنار شهرداری در حفظ مبلمان شهری مشارکت فعال داشته باشند.

 

گزارش از سجاد میرزایی

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر